Labirynt 3

Gra Labirynt 3 jest moją pierwszą większą grą komputerową. W grę możemy grać w 4 osoby na jednym komputerze. Jest to gra 2D w której próbujemy wydostać się z labiryntu możemy wybrać 3 tryby gry :

  • normalny – najtrudniejszy tryb gry widzimy tylko mały obszar labiryntu który oświetlają nasze pochodnie (które możemy wyrzucić aby oświetlały wybrane prze nas miejsce) oraz miejsce do którego musimy dojść.
  • odkrywca – łatwy tryb trudno się w nim zgubić ponieważ wszystkie podświetlone ściany wyświetlają się do końca przechodzenia planszy jedynym utrudnieniem zostają mumie, duchy oraz zagadki logiczne występujące w labiryncie.
  • nietoperz – nazwa wzięła się stąd ze „słyszymy” przesuwające się ściany oraz przedmioty które uruchamia jakiś przełącznik. „Słyszenie” polega na tym ze przedmioty są wyświetlone na planszy na czas przesuwania.

Mam mnóstwo pomysłów do zrealizowania w grze lecz nie mam za dużo czasu grę zaczynałem pisać na początku września 2012 roku i do dziś (23 lipiec 2013) jej nie skończyłem. Ale na pewno ją skończę cały czas nad nią pracuje postępy na bieżąco możecie śledzić na FaceBook`u gry :) Grę pisze obiektowo w technologii C# + XNA.

Wymagania minimalne

Karta graficzna obsługująca

  • Shader Model 1.1
  • DirectX 9.0c

Sposób uruchomienia

1) W pierwszej kolejności musimy zainstalować dotNET Framework 4.0 lub wyższy

czasem się instaluje z innymi aplikacjami wiec możecie zacząć do punku nr 2 a dopiero jeśli nie będzie się chciało zainstalować wrócić do tego punktu.

2) Następnie instalujemy XNA 4.0

3) Ostatnim krokiem jest uruchomienie gry ;)

Pobieranie

Zamknij
O mnie Programy Prace Kursy Oferta Skontaktuj się ze mną